تلگرام و اينستاگرام ماركتينگ
 
نويسندگان
مطالب تصادفی
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار
امروز : 27
دیروز : 2
افراد آنلاین : 1
همه : 2952
پيوندهای روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

امتياز مناسبي در اين آزمون به دست آوريد. اگر مكان دقيق محل آزمون آيلتس خود را نمي دانيد، سعي كنيد حداقل يك بار پيش از تاريخ آزمون، به آن مركز سري بزنيد. اطمينان حاصل كنيد كه به تاريخ و مكان آزمون خود به درستي پي

برده ايد.

بخش مكالمه در آزمون آيلتس، احتمالا بيشتر فوت و فن را در بين تمامي بخش هاي اين آزمون به خود اختصاص داده است چرا كه بايستي با اعتماد به نفس بالايي با فرد ممتحن صحبت كنيد. افرادي كه در آزمون آيلتس شركت مي ئكنند و نمي توانند به صورت روان و سليس انگليسي صحبت كنند ممكن است در موقع آزمون دست پاچه شوند.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

همچنين ممكن است افراد مستعد زيادي را در پيرامون خود در روز امتحان مشاهده نماييد كه به نظر مي رسد اعتماد به نفس بالايي دارند اما واقعيت قضيه چيز ديگري است.

اگر مي خواهيد نمره خوبي در بخش مكالمه دريافت كنيد، از تكنيك هاي مكالمه كه در ادامه به آن اشاره مي شود در آزمون آيلتس استفاده نماييد. همچنين اين نكات به شما كمك مي كنند تا اعتماد به نفس خود را طي آزمون مكالمه آيلتس حفظ نماييد.

 

براي آشنايي با روش هاي تقويت اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

تكنيك هاي مكالمه آيلتس پيش از آزمون

جلوي آينه بايستيد و صحبت كنيد:

جلوي آينه بايستيد و صحبت كنيد تا توانايي خود را در كنترل مكالمه و بيان عبارات بهبود بخشيد.

با دوستان خود انگليسي صحبت كنيد:

حتي اگر تعداد زيادي از لغات انگليسي را نمي دانيد، از صحبت كردن به زبان انگليسي با دوستان خود احساس خجالت نكنيد. اگر معني لغات را به زبان انگليسي نمي دانيد، كلمات را به همان زبان مادري خود بيان نماييد اما سعي كنيد پيوستگي جملات انگليسي از به هم نخورد.

 

براي آشنايي با ديگر روش هاي تقويت اسپيكينگ مي توانيد مقاله تقويت مكالمه زبان انگليسي را مطالعه كنيد. 

 

تمرين، تمرين و باز هم تمرين:

تا آنجا كه مي توانيد تمرين كنيد. از نمونه آزمون هاي موجود در زمينه مكالمه آيلتس كه در اينترنت و برخي كتاب ها وجود دارد كمك بگيريد.

 

اگر مي خواهيد در بخش نوشتاري آزمون آيلتس نمره خوبي كسب كنيد مي توانيد مقاله تقويت رايتينگ آيلتس را مطالعه كنيد. 

 

تكنيك هاي مكالمه آيلتس هنگام آزمون

از لغات ساده انگليسي استفاده كنيد:

از لغات، اصطلاحات و جملات ساده در پاسخ به هرگونه پرسشي كه فرد ممتحن مي پرسد استفاده نماييد. سعي نكنيد كه از لغات، عبارات و جملات پيچيده كه گرامر دشواري دارند استفاده نماييد چرا كه شما با نحوه صحيح به كار بردن آن ها آشنا نيستيد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۳۵:۵۶ ] [ ياسر موسوي ]

آيا يك ليست از واژه‌هايي كه جديد ياد گرفته‌ايد و بايد مرور كنيد، داريد؟ اگر نداريد سريع دست به كار شويد و يك ليست درست كنيد. اگر چنين ليستي داريد، يك داستان كوتاه بنويسيد و سعي كنيد از اين واژه‌ها در داستان خود استفاده كنيد. اين شيوه به شما كمك مي‌كند واژه‌ها را بهتر در ذهن نگه‌ داريد و كاربرد درست آن‌ها را بياموزيد.

 

براي آشنايي با روش هاي تقويت رايتينگ آيلتس مي  توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

هرچه داستاني كه مي‌نويسيد خنده‌دارتر باشد، واژه‌ها بهتر در ذهنتان مي‌مانند. ذهن ما اتفاق‌هاي شاد را بهتر جذب مي‌كند. مي‌توانيد داستاني كه نوشته‌ايد را به دوستانتان نشان دهيد يا آن را در وبلاگ شخصي خود بگذاريد و از مخاطب‌ها بخواهيد نظر بدهند و اشكال‌ها را گوشزد كنند. اين‌گونه هم خطاهاي خود را مي‌فهميد و هم تشويق مي‌شويد كه داستان‌هاي بيشتري بنويسيد.

 

اگر مي خواهيد در بخش رايتينگ آيلتس نمره خوبي كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

 مجله‌اي برداريد و يكي از عكس‌هاي آن را انتخاب كنيد. سپس سعي كنيد عكس را با دقيق‌ترين جزئيات توصيف كنيد. فقط چيزهايي كه مي‌بينيد را ننويسيد، از قوه خيالتان هم كمك بگيريد. تصور كنيد كه در اين تصوير بوديد و درمورد چيزهايي كه مي‌بينيد، مي‌شنويد، مي‌بوييد و حس مي‌كنيد، بنويسيد. 

 

اگر مي خواهيد گرامر هاي زبان انگليسي را به بهترين شكل ممكن ياد بگيريد مي توانيد مقاله آموزش گرامر آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

ما روزانه از توصيف كردن استفاده مي‌كنيم. با اين روش مي‌توانيد صفت‌هاي بيشتري بياموزيد، توصيف كردن را تمرين كنيد و ياد بگيريد چگونه از احساسات خود حرف بزنيد. اين روش معجزه اي در تقويت مهارت نوشتن به زبان انگليسي است.

 

براي آشنايي با روش هاي كسب نمره خوب در رايتينگ آيلتس مي توانيد جزوه رايتينگ آيلتس را مطالعه كنيد. 

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۸ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۵۴:۲۹ ] [ ياسر موسوي ]

تست ريدينگ به نوعي تست واژگان هست. پس، دامنه لغات خود را افزايش دهيد:

 

اولين و مهم‌ترين مورد از نكات كليدي ريدينگ آيلتس براي گرفتن بند اسكور بالا، اين است كه بدانيد بايد از دامنه لغات خوبي برخوردار باشيد.  به خصوص توصيه مي شود لغات فرمال و آكادميك را تقويت و بهبود ببخشيد. حسايت دانستن تعداد زيادي از لغات به اين دليل است كه معمولا از وردينگ يكساني در متن و سوال استفاده نمي كنند. 

 

براي آشنايي با سطح بندي نمرات آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

شما بعد از خواندن سوال و مشخص كردن كلمات كليدي، بايد به دنبال مترادف هاي كلمات كليدي و يا به طور كلي بازنويسي مطلب ارائه شده در متن باشيد و بنابراين پيدا كردن پاسخ ممكن نيست مگر شما تعداد زيادي از لغات و مترادف هاي آن ها را بدانيد؛ به علاوه شما بايد با گرامر و ساختارهاي زبان انگليسي نيز خوب آشنا باشيد تا بتوانيد بازنويسي ها را نيز تشخيص دهيد. 

به عبارت ديگر، بازنويسي جملات و ايده ها با استفاده از مترادف ها و ساختارهاي متفاوت انجام مي شود. بنابراين بايد با يك برنامه ريزي درست تا قبل از آزمون دانش واژگاني و گرامري خود را تقويت كنيد و توصيه مي شود متن هاي علمي در زمينه هاي مختلف بخوانيد تا با كانتكس هاي مختلف  و لغات به كار رفته در آن ها آشنا شويد.

 

براي آشنايي با روش هاي تقويت ريدينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

 تمرين كافي تا قبل از آزمون داشته باشيد و اشتباهات خود را آناليز كنيد:

 

مثل تمام بخش هاي ديگر آزمون آيلتس، در اين بخش نيز توصيه مي شود بعد از ياد گرفتن و آشنايي كافي با جزييات و انواع سوالات تمرين كافي داشته باشيد. كتاب هاي تمرين زيادي در بازار وجود دارد كه شامل ده ها متن مشابه آزمون هستند. در ابتدا بدون نگراني در مورد تايم تمرين كنيد. 

بعد از انجام هر متن و چك كردن جواب هايتان، كار بسيار مهمي كه بايد انجام بدهيد اين است كه مواردي را كه پاسخ اشتباه داده يد، بررسي كنيد تا ببينيد به چه علت نتوانسته ايد به پاسخ درست برسيد و به اين صورت مي توانيد اشتباهات و نقاط ضعف خود را شناسايي و روي آن ها كار كنيد. بعد از اين كه خوب با سوالات، نحوه انجام دادنشان آشنا شديد و تمرين كافي داشتيد به سراغ تمرين در كنار داشتن سرعت و مديريت زمان برويد. 

نكته ديگر اين كه در روز آزمون شما بايد سه متن يا سه بخش را پشت هم و بدون وقفه به مدت يك ساعت بخوانيد و به سوالات پاسخ دهيد. اين كار بسيار سخت، خسته كننده و انرژي بر هست و در صورتي كه تا قبل از روز امتحان اين تمرين را نداشته باشيد ممكن است نتوانيد به آخرين سوالات پاسخ دهيد. بنابراين حتما در روزهاي منتهي به آزمون سعي كنيد مانند امتحان واقعي در طول يك ساعت سه متن را به همراه ۴۰ سوال پاسخ دهيد تا براي روز امتحان تمركز، انرژي و سرعت  كافي داشته باشد. 

 

اگر مي خواهي مهارت هاي اسپيكينگ خود را تقويت كنيد مي توانيد مقاله تقويت مكالمه زبان انگليسي را مطالعه فرماييد.  

 

به املاي كلمات (Spelling) در زمان نوشتن پاسخ ها در پاسخ نامه دقت كنيد:

 

در سوالاتي كه پاسخ يك كلمه يا كلماتي از داخل متن و يا از بين گزينه هاي ليست داده شده است، در موقع كپي كردن كلمات و به عبارت ديگر نوشتن آن ها در پاسخنامه، نهايت دقت را داشته باشيد تا حتي يك حرف هم جابه جا و يا كم و زياد نشود. در غير اينصورت، مثل اين است كه شما پاسخ سوال را نداده ايد و نمره سوال مربوطه را از دست مي دهيد. 

 

براي آشنايي با روش هاي كسب نمره خوب در رايتينگ آيلتس مي توانيد مقاله تقويت رايتينگ آيلتس را مطالعه كنيد. 

بنابراين با نهايت تمركز و دقت پاسخ ها را وارد پاسخنامه كنيد. به غيراز املاي كلمات براي بعضي سوال ها مانند sentence completion بايد به اين نكته نيز دقت داشته باشيد كه آيا پاسخ به لحاظ گرامري نيز با جمله همخواني دارد يا خير. به عبارت ديگر كلمه يا كلماتي كه به عنوان پاسخ انتخاب مي كنيد بايد به لحاظ گرامري هم با جمله منطبق و نظم آن را به هم نريزد و جمله را نادرست نكند. 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۹:۲۰:۰۱ ] [ ياسر موسوي ]

بهبود معيار Fluency

برخي از افراد خيلي تند صحبت مي كنند و بر خي نيز بسيار كند كه هر دوي اين ها خوب نيست سعي كنيد يك سرعت منطقي را در پيش بگيريد.

همچنين از يكنواخت صحبت كردن بپرهيزيد عادي صحبت كنيد و گاهي سرعت را كم و زياد كنيد.

مثل رباط و يا حفظي صحبت نكنيد.

 

براي كسب اطلاعات درباره منابع آزمون آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

مثلاً اگر ميخواهيد روي چيزي تاكيد كنيد كمي آهسته تر از نظر سرعت صحبت كنيد كه توجه بيشتر جلب كنيد.

و يا مثلا اگر از كلمه و يا اصطلاح و يا ساختار پيچيده تري مي خواهيد استفاده كني كمي آرام تر صحبت كنيد كه هم خودتان دچار اشتباه نشويد و هم ممتحن را متوجه آن كنيد.

به دو دليل خيلي روزي ايده و نظر خود تمركز نكنيد چرا كه اولاً اگزمينر به نظر شما خيلي اهميت نمي دهد و مهم تر اينكه زبان انگليسي شما مهم است پس اگر روي ايده خيلي تمركز كنيد احتمال زياد تمركز كمتري بر Language خواهيد داشت كه اين اصلا با اسپيكينگ آيلتس جور در نمي آيد.

 

براي آشنايي با روش هاي تقويت اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

بنابر اين راي كسب نمره ۷+ در اسپيكينگ آيلتس بايد توانايي زبان انگليسي خود را به رخ بكشيد.

افراد بسيار زيادي هستند كه در حين مكالمه دائماً مكث مي كنند و يا كلمات خود را تكرار مي كنند از اين عادت جداً بپرهيزيد و به جاي آن از عبارات ثابت استفاده كنيد تا زمان براي فكر كردن بخريد.

مثال: That’s a difficult question to answer…

I have never thought about it before…

 

اگر مي خواهيد مهارت هاي گرامري خود را بهبود بخشيد و آن ها را به خوبي ياد بگيريد مي توانيد مقاله آموزش گرامر آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

همچنين بد نيست اگر گاهي هم Gap filler ها استفاده كنيد البته سعي كنيد خيلي از ان ها استفاده نكنيد چرا كه باز هم اثر منفي خواهد داشت.

Well…
Actually…
As far as I consider…
I would say …
Let me put it this way…
What I mean is…
I mean…
You know…
I suppose…
If I want to give it a deeper thought…
Umm that’s a tough question…
Umm to be honest…

 

براي آشنايي با روش هاي كسب نمره خوب در رايتينگ آيلتس مي توانيد جزوه رايتينگ آيلتس را مطالعه كنيد. 

 

 • براي كسب نمره ۷+ در اسپيكينگ آيلتس بايد روي تاپيك هاي مختلف فراوان تمرين كنيد تا ايده كافي داشته باشيد.
 • اگر روي تاپيك ها تسلط داشته باشيد اين تضمين را به شما مي دهم كه از نظر روان صحبت كردن و يا Fluency به مشكل بر نخواهيد خورد چون ذهنتان آماده است.
 • اگر استفاده از ساختار پيچيده و يا كلمات پيچيده باعث كاهش سرعت شديد شما مي شود كلاً قيد ان را بزنيد و فقط يكي دو مورد را به قدري تمرين كنيد كه چشم بسته بتوانيد استفاده كنيد همان كافي است.

 

  


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۵ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۸:۲۴:۱۹ ] [ ياسر موسوي ]

 

 1. روان و همزمان صحبت كنيد.
 • روان صحبت كردن نمره شما را براحتي بالا ميبرد.
 • به ميزاني تند صحبت نكنيد كه گرامر غلطي بكار ببريد.
 1. نمونه سوالات آيلتس را تمرين كنيد.
 • سوالات و حيطه پرسش ممتحنين عموما مشخص است. نمونه سوالات را بارها تمرين كنيد.
 • در لحظه اي كه سوال تكراري از شما در آزمون پرسيده شود ، براحتي و با اعتماد به نفس بيشتري پاسخ خواهيد داد.

 

اگر مي خواهيد درباره بخش اسپيكينگ آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

 1. اگر سوالي را متوجه نشديد ، درخواست تكرار كردن سوال را بكنيد.
 • اگر نياز به روشن سازي موضوعي داريد ، خجالت نكشيد.
 • اگر ار ممتحن سوال بپرسيد ، نمره اي از شما كم نميشود.
 1. احساساتي باشيد.
 • با احساساتتان صحبت كنيد.
 • جوري با احساس و طبيعي صحبت كنيد كه گويي زبان مادري شما انگليسي ست.

 

براي آشنايي با ديگر روش هاي تقويت اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

 1. صحبت تان را طولاني كنيد.
 • سعي كنيد طولاني تر از ممتحن صحبت كنيد.
 • هميشه پاسخ هاي طولاني تر ارايه دهيد.
 • از دادن پاسخ هاي تك جمله اي دوري كنيد.
 1. قوانين گرامري را رعايت كنيد.
 • از لغات مناسب و گرامر هاي صحيح استفاده كنيد.
 1. به خودتان زماني براي فكر كردن بدهيد.

 

براي آشنايي با گرامر هاي ضروري آيلتس مي توانيد مقاله آموزش گرامر آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

 • اگر از جواب سوال مطمين نيستيد ، از عباراتي براي خريدن وقت براي خود استفاده كنيد. مثلا:
 • That’s an interesting question …
 • I’ve never thought about that before …
 1. اشتباهي انجام داديد ؟ عصبي نشويد.

 

براي آشنايي با روش هاي كسب نمره بالا در رايتينگ آيلتس مي توانيد جزوه رايتينگ آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

 • اگر اشتباهي انجام داديد ، سعي كنيد به آرامي تصحيحش كنيد.
 • اگر امكان تصحيح ايرادتان نيست ، به صحبت كردنتان ادامه دهيد.
 • ايرادات كم باعث از دست دادن بارم زيادي نمي شوند.
 1. تاثير اوليه خوبي بگذاريد.
 • ظاهر خوب ، خوشبويي و خوب بنظر رسيدن فاكتور مهمي است.
 • جواب ها را از خودتان بگوييد.
 • ممتحنين متوجه جواب هاي از قبل حفظ شده شما مي شوند.
 • بنابراين جوابها را به شكل حفظ شده ارائه ندهيد.

ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۴ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۲:۰۸:۲۴ ] [ ياسر موسوي ]

1.يك دقيقه طلايي شروع آزمون

هنگامي كه سوالات بخش Listening‌ در اختيار شما قرار مي گيرد، حدود يك دقيقه يك مثال براي شما از بلندگو پخش مي شود تا با نحوه پاسخ دادن به سوالات اين بخش بيشتر آشنا شويد ، با توجه به اينكه با نحوه شركت در آزمون آشنا هستيد ، در اين مدت زمان تا آنجا كه مي توانيد سوالات را  جلوتر بخوانيد و با موضوع Section‌ هاي مختلف آزمون Listening ‌و اينكه چه مواردي مورد سوال است آشنا شويد. اين پيش آمادگي مي تواند تا  1 نمره باعث افزايش نمره شما باشد. چون در حقيقت يكي از  علت هاي اصلي از دست دادن پاسخ ها، معمولا آماده نبودن براي دريافت آنهاست.

 

اگر مي خواهيد در رابطه با ليسينينگ آيلتس اطلاعات بيشتري كسب كنيد مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

2.دقيقا بدانيد كه چه نوع اطلاعاتي را بايد پاسخ بدهيد

مهمتر از گوش كردن يا خواندن براي يافتن جواب ، درك دقيق سوال است ، ‌هميشه به سوال خوب دقت كنيد و نوع پاسخ را تشخيص دهيد.

 

براي آشنايي با روش هاي بيشتر جهت تقويت ليسينينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

آيا پاسخ يك شماره خواهد بود؟ يك اسم خواهد بود؟ نام يك مكان خواهد بود؟

از لحاظ گرامري پاسخ به چه گروهي تعلق مي گيرد؟ آيا من به دنبال فاعل هستم؟ آيا من به دنبال يك صفت هستم؟

اين پيش بيني نوع پاسخ ، به شما كمك مي كند كه تنها به شكار جواب بشينيد ، و به راحتي كلماتي را كه نمي توانند جواب باشند ،  فيلتر كنيد.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره رايتينگ آيلتس مي توانيد مقاله تقويت رايتينگ آيلتس را مطالعه فرماييد.

 

3.از كلمات سوال بعنوان مترادف هاي جواب در متن استفاده كنيد و نسبت به آن ها حساس باشيد.

4.به تفاوت Not given‌ و دو گزينه False‌ و True‌ حساس باشيد.

از اشتباهات بارز داوطلبان در آزمون Reading‌ نحوه مواجه شدن آنها با  سوالات گروه True-False-‌Not given  است.

براي حل مشكل كمبود وقت بايد به تكنيك هاي پاسخگويي سريع و دقيق Reading‌ مجهز باشيد

 

اگر مي خواهيد مكالمه زبان انگليسي خود را تقويت كنيد مي توانيد مقاله تقويت مكالمه زبان انگليسي را مطالعه فرماييد. 

 

5.پيشيني كنيد كه چه پاسخي خواهيد شنيد

به ماجراي داستان نيز توجه كنيد. توجه به گرامر انچه قرار است در جاي خالي قرار داده شود مهم است. دقت كنيد كه در آزمون IELTS دقيقا آنچه مي شنويد بايد بر روي كاغذ آورده شود و شما مجاز به تغيير ساختار گرامري آن نيستيد. مثلا نمي توانيد به جاي نامي كه شنيديد، صفت آن را بنويسيد. بنابراين اگر آنچه مي شنويد از لحاظ گرامي نمي تواند با جواب سوال هماهنگ باشد، احتمالا آنچه فكر مي كنيد شنيده ايد آنچه گفته شده نيست.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۳۴:۵۴ ] [ ياسر موسوي ]

براي اينكه بتوانيم سئوالات reading comprehension را راحت تر جواب بدهيم، لازم است تكنيكهاي reading را دانسته و از آنها درست و به موقع استفاده نماييم.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره ريدينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

به طور كل، سه نوع تكنيك اصلي براي خواندن به نامهاي زير وجود دارند:

Skimming ➡ reading for the gist

از اين تكنيك براي فهميدن مفهموم كلي متن استفاده ميشود. تيتر متن، عكسها، خط اول و آخر پاراگرافها و همچنين خواندن پاراگراف اول و آخر ميتوانند در اين زمينه به ما كمك كنند.

 

اگر مي خواهيد با روش هاي بيشتري براي تقويت ريدينگ آشنا شويد مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

Scanning ➡ reading for specific information

پس از انكه مفهوم كلي متن را فهميديم، نگاهي به سئوالات مي اندازيم. گاهي اوقات براي جواب دادن به سئوالات حتي لازم ‌نيست متن را كامل بخوانيم. كافيست آن بخش از اطلاعاتي را كه لازم داريم با نگاه سريع به متن پيدا كنيم. به عنوان مثال اسامي افراد، سال، نام مكان ها و غيره

 

اگر مي خواهيد گرامر هاي انگليسي را با بهترين كيفيت ياد بگيريد مي توانيد مقاله آموزش گرامر آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

Close reading ➡ reading for details

براي پاسخ دادن به بعضي از سئوالات لازم است كه متن را با دقت بيشتري بخوانيم تا بتوانيم جواب صحيح را پيدا كنيم

علاوه بر اين، يكي از مواردي كه در خواندن متنها از اهميت بالايي برخوردار است، تمرين حدس زدن لغات با استفاده از دانش قبلي خودمان و كلمات و جملات قبل و بعد از آن است.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره بخش رايتينگ آيلتس مي توانيد مقاله جزوه رايتينگ آيلتس را مطالعه كنيد. 

 

در اينفوگرافيك زير مي توانيد روشهاي تقويت مهارت reading در زبان انگليسي و بايد ها و نبايد ها ي مربوط به آن را مشاهده نماييد.


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۴:۵۸:۲۵ ] [ ياسر موسوي ]

در اين قسمت مي خواهيم نمرات يا امتيازات امتحان آيلتس از بالاترين تا پايين ترين را براي شما شرح دهيم.

۱- نمره ۹ آيلتس = عالي : يعني تسط كامل بر زبان انگليسي (۹۹ درصد) (معادل حدودا ۲۰) ويژگيها :

A- بر كاربرد عملي زبان انگليسي كاملا تسلط دارد.

B- بسيار روان و بدون هيچ گونه اشتباهي صحبت مي كند.

C- از Listening و مهارت شنيداري زبان انگليسي كاملي برخوردار مي باشد.

D- سبك زباني را رعايت مي نمايد.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره آزمون آيلتس و بخش ليسينينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

۲- نمره ۸ آيتلس = بسيار خوب : يعني تسلط كامل اما همراه با چند اشتباه معدود (معادل حدودا ۱۸ از ۲۰) (۹۰ درصد) ويژگيها:

A-  گرفتن ielts 8بدين معني است كه شما بر كاربرد عملي زبان انگليسي مسلط است اما هر از گاهي در زمينه استفاده از واژگان و گرامر ، دچار اشتباهاتي خيلي كم مي شود

B- گاهي اوقات در زمينه مهارت شنيداري زبان ، مخصوصا در موقعيت هاي نا آشنا و يا تخصصي ، كمي دچاري مشكل يا سوء تعبير مي گردد. 

C- در استدلالات و مباحث پيچيده كاملا موفق عمل مي كند.

نمره هشت آيلتس براي داوطلبان اين آزمون بسيار مهم مي باشد . در آينده "منابع زبان ielts "را معرفي مي كنيم ، كه شما را بسيار كمك خواهند كرد و به پرسش بسياري از داوطلبان مبني بر : چگونه ielts 8 بگيريم پاسخ مي دهد. 

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره تقويت ليسينينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

۳- نمره ۷ آيلتس = خوب : زبان انگليسي داوطلب خوب است اما حدود ۲۰ درصد توليد زباني اش اشكالاتي دارد ( معادل حدودا ۱۷ از ۲۰) (۸۰ درصد) ويژگيها :

A- نسبتا بر كاربرد زبان انگليسي مسلط مي باشد. اما اشتباهاتش در زمينه استفاده مناسب از واژگان زبان انگليسي بيشتر از داوطلب قبلي مي باشد.

B- در بعضي موقعيت ها در Listening كمي ضعيف عمل مي كند.

C- در مجموع ، در استفاده از زبان پيشرفته خوب عمل مي كند.

D- همچنين دلايل و استدلالات مباحث را با جزئيات آن ها نسبتا خوب درك مي كند.

از آنجايي كه نمره هفت آيلتس ، نمره بسيار قابل قبولي مي باشد و براي پذيرش نمره بسيار مناسبي مي باشد ، متاسفانه ديده شده ، بعضي از كساني كه نياز به اين مدرك دارند به جاي بالا بردن سطح علمي خود به جستجوي شعار هاي تبليغاتي از جمله آيلتس تضميني ۷ بدون آزمون مي باشند. 

۴- نمره ۶ آيلتس = نسبتا خوب : حدودا ۷۰ درصد تسلط دارد و ۳۰ درصد ايراد و اشكال (۷۰ درصد) ( معادل حدودا ۱۵ از ۲۰) ويژگيها :

A- عليرغم ارتكاب اشتباهاتي در زمينه استفاده از واژگان ، گرامر زبان انگليسي و سبك ، در كل مي توان گفت خودش را خوب بيان مي كند.

B- اگر موقعيت هاي بحث براي او آشنا باشد نسبتا خوب صحبت مي كند و خوب مي فهمد

C- اما در زمينه موقعيت هاي نا آشنا يا تخصصي ، اشتباهاتش در همه زمينه ها بيشتر مي شود.

در اين مورد كه آزمون آيلتس چند بار در سال گرفته مي شود و تاريخ وزمان آزمون آيلتس بايد به خوبي تحقيق كنيد و اطلاعات خود را بروز كنيد تا دچار سردرگمي نشويد. بدين ترتيب مي توانيد با خيال راحت و بدون نگراني در جهت رزرو آزمون آيلتس اقدام نماييد.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره اسپيكينگ مي توانيد مقاله تقويت مكالمه زبان انگليسي را مطالعه فرماييد. 

 

۵- نمره ۵ آيلتس = متوسط : ۵۰-۵۰ (معادل حدودا ۱۰ از ۲۰ ) ويژگيها :

A- بر زبان انگليسي  تسلط اندكي دارد.

B- در بيشتر موقعيت ها و مباحث ، فقط پيام كلي را درك مي كند ، و جزئيات را متوجه نمي شود

C- اشتباهاتش خيلي زياد است

D- فقط مي تواند در زمينه انگليسي و ارتباط پايه خوب عمل كند.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره رايتينگ آيلتس مي توانيد مقاله تقويت رايتينگ آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

 

۶- امتياز ۴ ielts = زير متوسط : انگليسي اش دست و پا شكسته است. ( معادل حدودا ۹ از ۲۰) ويژگيها :

A- در موقعيت هاي نا آشنا هيچ بازدهي ندارد

B- فقط در موقعيت ها و زمينه هاي آشنا مي تواند اندكي خود را بيان كند

C- اشتباهاتش بيش از حد زياد مي باشد

D- بيشتر مفاهيم را نمي فهمد و يا نمي تواند بيان كند فقط در سطح مبتدي مي تواند تا حدي موفق عمل كند

 

۷- نمره ۳ ielts = ضعيف = انگليسي دست و پا شكسته صحبت مي كند (معادل حدودا ۸ از ۲۰) ويژگيها :

انگليسي را دست و پا شكسته صحبت مي كند. بيشتر شبيه توريست ها و گردشگرها ايجاد ارتباط مي كند ، اما به زور و با ده ها و صد ها اشتباه ، منظور خود را مي رساند.

 

۸- نمره ۲ ielts = خيلي ضعيف = نمي تواند ارتباط برقرار كند ( معادل حدودا ۵ از ۲۰) ويژگيها :

در حد جمله ساختن نيست فقظ مي تواند با استفاده از كلمات پراكنده ، رفع نياز كند. قادر به ايجاد ارتباط نيست. در فهميدن خيلي مشكل دارد و تقريبا نمي تواند حتي يك جمله درست بنويسد.

 

۹- امتياز ۱ ielts = غير قابل قبول = فقط چند واژه پراكنده مي داند ( معادل حدودا ۳ از ۲۰) ويژگيها :

فقط چند كلمه انگليسي مي داند و قادر به ايجاد ارتباط نيست و مي توان گفت اصلا "انگليسي" نمي داند بجز كلماتي مثل hello ، goodbye و غيره .

 

۱۰- نمره صفر آيلتس = اصلا عمدا يا سهوا امتحان نداده است ( معادل صفر از ۲۰) ويژگيها :

عمدا و يا سهوا امتحان نداده است تا مورد ارزيابي قرار بگيرد، به قول معروف مانند كسي است كه برگه سفيد تحويل داده است.

 


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۵:۳۱:۵۲ ] [ ياسر موسوي ]

مرحله اول در پاسخگويي به سوالات ريدينگ ، مرحله اسكيم (SKIM) يا خواندن سريع است. در اين مهارت شما مبادرت به خواندن كليات متن مي‌كنيد و از پرداختن به جزئيات دوري مي‌كنيد. هدف از اينكار فهميدن اصل موضوع و نكات مهم آن است. چنانچه در اين مهارت خود را قوي كنيد، احتمال پاسخگويي به سوالات بيشتري را خواهيد داشت و اصطلاحا سوار بر متن خواهيد شد! پس خواندن سريع كليات، بدون در نظر گرفتن جزئيات، يكي از نكات مهم است.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره بخش ريدينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 


 

 مهارت بعدي قابليت اسكن كردن متن براي يافتن پاسخ‌هاست. برعكس مرحله قبل، در اين مهارت شما بايستي چشمي تيزبين داشته باشيد و به دنبال كلمه، عبارت، عدد يا مورد خاصي بگرديد كه در جايي از متن قرار گرفته است.

 

براي آشنايي با ديگر روش هاي تقويت ريدينگ مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

چه بسا ممكن است بارها از روي آن كلمه با چشم خود رد شويد اما آن را نبينيد!  اين مهارت با تمرين زياد كسب مي‌شود و هر چه شما اسكنر سريعتر و دقيقتري باشيد، نمره بهتري در مهارت ريدينگ خواهيد گرفت.

 

براي يادگيري گرامر هاي زبان انگليسي با بهترين كيفيت مي توانيد مقاله آموزش گرامر آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

 شناخت ” كليد واژه” درست و انتخاب هوشمندانه آن از ميان كلمات موجود در سوال، يكي از مهارت‌هاي اصلي جهت پاسخگويي درست به سوالات و ارتقاء نمره در ريدينگ مي‌باشد. واژه كليدي همان كلمه يا عبارتي است كه شما در مرحله اسكن بدنبال آن بوديد و اگر اين دو مرحله را بدرستي انجام دهيد، كليد واژه قفل سوال را براي شما باز خواهد كرد!

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره رايتينگ آيلتس مي توانيد مقاله جزوه رايتينگ آيلتس را مطالعه فرماييد.

 

انتخاب درست كلمه كليدي احتياج به تمرين ، شناخت و توضيحات مفصل دارد كه در دوره‌ي تخصصي تكنيك هاي آيلتس، شما با اين مهارت آشنا خواهيد شد.   


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۰۱:۰۱ ] [ ياسر موسوي ]

هيچ انكاري وجود ندارد مبني بر اينكه امتحان اسپيكينگ آيلتس سخت است. اين بخش از آزمون نيازمند اينست كه با دقت به آنچه از شما پرسيده شده گوش دهيد تا بتوانيد پاسخ‌هايي واضح و بسط يافته به سؤالات ارائه دهيد. از شما انتظار مي‌رود تا مهارت‌هاي گفتاري انگليسي خود را از طريق يك سري تسك‌ها همزمان با حفظ آرامش در برابر ممتحن، نشان دهيد.

 

براي كسب اطلاعات بيشتر درباره بخش اسپيكينگ آيلتس مي توانيد روي لينك كليك كنيد. 

 

كارهاي زيادي است كه مي‌توانيد انجام دهيد تا به شما كمك كند آماده شده و در امتحان اسپيكينگ موفق شويد؛ از خواندن بلاگ‌هاي مفيد آيلتس گرفته تا تماشاي نمونه‌هاي اسپيكينگ آيلتس تا تمرين اسپيكينگ آيلتس با دوستان و خويشاوندان. اما حتي اگر هم بسيار تلاش كنيد، هنوز ممكن است پرسشي سخت ببينيد كه اصلاً جواب آن را ندانيد. چه پرسش است كه متوجه نشديد يا موضوع كه با آن آشنا نيستيد، پرسشي كه شما را به هر طريقي سردرگم مي‌كند مي‌تواند واقعاً از مرحله پرتتان كند.

 

اگر مي خواهيد مهارت هاي اسپيكينگ خود را تقويت كنيد مي توانيد روي لينك كليك فرماييد. 

 

پس چكار بايد كنيد اگر با سؤالي بدقلق در امتحان اسپيكينگ آيلتس برخورد كرديد؟ اول ريشه‌ي مشكل را شناسايي كنيد: آيا سؤال چون آن را درك نكرديد يا لغتي را جا انداختيد سخت است يا چون با موضوع آن آشنا نيستيد و نمي‌دانيد كه چطور به آن پاسخ دهيد؟

 

اگر مي خواهيد گرامر هاي انگليسي را بهتر ياد گرفته و مهارت هاي خود را بهبود ببخشيد مي توانيد مقاله آموزش گرامر آيلتس را مطالعه فرماييد. 

 

همانطور كه كاملاً طبيعي است كه يك سؤال را در امتحان اسپيكينگ آيلتس متوجه نشويد، كاملاً هم طبيعي و قابل قبول است كه از ممتحن براي شفاف‌سازي سؤال كنيد:

با وجود اينكه ممتحن‌ها بايد به متن بخش ۱ اكتفا كنند، مجاز هستند تا پرسش‌ها را در صورت نياز تكرار كنند. اگر كتوجه نمي‌شويد كه چه چيزي ازتان پرسيده شده است، مؤدبانه از ممتحن بخواهيد كه سؤال را تكرار كند. برخي از عبارات/ پرسش‌هايي كه مي‌توانيد داشته باشيد شامل موارد زير هستند:

 

اگر مي خواهيد مهارت رايتينگ خود را تقويت كنيد مي توانيد جزوه رايتينگ آيلتس را مطالعه كنيد. 

 

– عذر مي‌خواهم، متوجه سؤال نشدم.

– مي‌شود لطفاً سؤال را تكرار كنيد؟

– امكانش هست كه آن را يك بار ديگر بگوييد، لطفاً؟


ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
[ ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ] [ ۰۳:۳۸:۳۳ ] [ ياسر موسوي ]
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ]
.: Weblog Themes By ratablog :.

درباره وبلاگ

تلگرام و اينستاگرام ماركتينگ لازمه تجارت شما
موضوعات وب
موضوعي ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب